FUJI 2MBI150XAA170-50
- 2MBI150XAA170-50
- FUJI
- 7th-Generation X Series Power Modules 1700V 150A
- IGBTs-AC
- 2MBI150XAA170-50 Datenblatt
Lead free / RoHS Compliant - 317
- Spot-Inventar/autorisierte Händler/Werksüberschuss-Inventar
- 1-Jahres-Qualitätssicherung 》
- Klicken Sie hier, um Preise zu erhalten
| Teilenummer 2MBI150XAA170-50 |
| Kategorie IGBTs-AC |
| Hersteller FUJI |
| Beschreibung 7th-Generation X Series Power Modules 1700V 150A |
| Betriebstemperatur 300 A |
| Paket/Koffer - |
| Product line 3 Weeks |
| RoHS Status Active |
| Pbfree Code ROHS3 Compliant |
| Product status yes |
| V CE(on) at 100 A, 25 °C M263 |
| Gate Emitter Voltage 1700V 150A , Dual Switch IGBT Module |
| DC Collector Current -20 to 20 V |
| Gate Emitter Leakage Current 150 A |
| Collector Emitter Voltage 0.1 uA |
| Marking Code 1700 V |
| Saturated Collector Emitter Voltage Dual Switch IGBT |
| Peak Collector Current 1.6 to 2.2 V |
| Packing Info 730 W |
| Infineon Package name Dual |
| DC Forward Current 300 A |
| Junction Temperature 150 A |