Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y09400R01500J9L
- Y09400R01500J9L
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- RES 0.015 OHM 5% 1.5W
- Chip Resistor - Surface Mount
- Y09400R01500J9L Datenblatt
- 4-SMD, Flat Leads
- Bulk
| Teilenummer Y09400R01500J9L |
| Kategorie Chip Resistor - Surface Mount |
| Hersteller Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) |
| Beschreibung RES 0.015 OHM 5% 1.5W |
| Paket Bulk |
| Serie VCS103 |
| Merkmale Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Betriebstemperatur -55°C ~ 175°C |
| Paket/Koffer 4-SMD, Flat Leads |
| Gerätepaket des Lieferanten - |
| Toleranz ±5% |
| Temperaturkoeffizient ±30ppm/°C |
| Größe/Dimension 0.689" L x 0.080" W (17.50mm x 2.03mm) |
| Leistung (Watt) 1.5W |
| Bewertungen - |
| Größe – Sitzend (max.) 0.190\" (4.83mm) |
| Ausfallrate - |
| Widerstand 15 mOhms |