Diodes Incorporated ZXTN19100CZTA
- ZXTN19100CZTA
- Diodes Incorporated
- TRANS NPN 100V 5.25A SOT89
- Transistors - Bipolar (BJT) - Single
- ZXTN19100CZTA Datenblatt
- TO-243AA
- -Reel®
| Teilenummer ZXTN19100CZTA |
| Kategorie Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Hersteller Diodes Incorporated |
| Beschreibung TRANS NPN 100V 5.25A SOT89 |
| Paket -Reel® |
| Serie - |
| Betriebstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Montageart Surface Mount |
| Paket/Koffer TO-243AA |
| Gerätepaket des Lieferanten SOT-89-3 |
| Power-Max 2.4 W |
| Transistortyp NPN |
| Strom - Kollektor (Ic) (Max) 5.25 A |
| Spannung – Kollektor-Emitter-Ausfall (max.) 100 V |
| Vce-Sättigung (max.) bei Ib, Ic 350mV @ 525mA, 5.25A |
| Strom – Kollektorabschaltung (max.) 50nA (ICBO) |
| DC-Stromverstärkung (hFE) (Min.) bei Ic, Vce 200 @ 100mA, 2V |
| Frequenzübergang 150MHz |
ZXTN19100CZTA Garantien
Haben Sie Fragen zu ZXTN19100CZTA ?
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated was founded in 1968 in the United States, with its headquarters located in Plano, Texas and Milpitas, California. It is a S&P small cap 600 and Russell 3000 index company, as well as...