Diodes Incorporated DMN2004DWKQ-7
- DMN2004DWKQ-7
- Diodes Incorporated
- MOSFET 2NCH 20V 540MA SOT363
- Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
- DMN2004DWKQ-7 Datenblatt
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Tape & Reel (TR)
| Teilenummer DMN2004DWKQ-7 |
| Kategorie Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Hersteller Diodes Incorporated |
| Beschreibung MOSFET 2NCH 20V 540MA SOT363 |
| Paket Tape & Reel (TR) |
| Serie Automotive, AEC-Q101 |
| Betriebstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Montageart Surface Mount |
| Paket/Koffer 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Gerätepaket des Lieferanten SOT-363 |
| Power-Max 200mW |
| FET-Typ 2 N-Channel (Dual) |
| FET-Funktion Standard |
| Drain-Source-Spannung (Vdss) 20V |
| Strom – kontinuierlicher Abfluss (Id) bei 25 °C 540mA (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs 550mOhm @ 540mA, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @Id 1V @ 250µA |
| Gate-Ladung (Qg) (Max) @ Vgs 0.95nC @ 8V |
| Eingangskapazität (Ciss) (Max) bei Vds 150pF @ 16V |
DMN2004DWKQ-7 Garantien
Haben Sie Fragen zu DMN2004DWKQ-7 ?
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated was founded in 1968 in the United States, with its headquarters located in Plano, Texas and Milpitas, California. It is a S&P small cap 600 and Russell 3000 index company, as well as...