Diodes Incorporated DMN2990UDJQ-7
- DMN2990UDJQ-7
- Diodes Incorporated
- MOSFET 2 N-CHANNEL 450MA SOT963
- Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
- DMN2990UDJQ-7 Datenblatt
- SOT-963
- Tape & Reel (TR)
| Teilenummer DMN2990UDJQ-7 |
| Kategorie Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Hersteller Diodes Incorporated |
| Beschreibung MOSFET 2 N-CHANNEL 450MA SOT963 |
| Paket Tape & Reel (TR) |
| Serie - |
| Betriebstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Montageart Surface Mount |
| Paket/Koffer SOT-963 |
| Gerätepaket des Lieferanten SOT-963 |
| Power-Max - |
| FET-Typ 2 N-Channel (Dual) |
| FET-Funktion Standard |
| Drain-Source-Spannung (Vdss) - |
| Strom – kontinuierlicher Abfluss (Id) bei 25 °C 450mA (Ta) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs 990mOhm @ 100mA, 4.5V |
| Vgs(th) (Max) @Id 1V @ 250µA |
| Gate-Ladung (Qg) (Max) @ Vgs 0.5nC @ 4.5V |
| Eingangskapazität (Ciss) (Max) bei Vds 27.6pF @ 16V |
DMN2990UDJQ-7 Garantien
Haben Sie Fragen zu DMN2990UDJQ-7 ?
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated was founded in 1968 in the United States, with its headquarters located in Plano, Texas and Milpitas, California. It is a S&P small cap 600 and Russell 3000 index company, as well as...