Diodes Incorporated DMTH4007SPD-13
- DMTH4007SPD-13
- Diodes Incorporated
- MOSFET BVDSS: 31V 40V POWERDI506
- Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
- DMTH4007SPD-13 Datenblatt
- 8-PowerTDFN
- Cut Tape (CT)
| Teilenummer DMTH4007SPD-13 |
| Kategorie Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays |
| Hersteller Diodes Incorporated |
| Beschreibung MOSFET BVDSS: 31V 40V POWERDI506 |
| Paket Cut Tape (CT) |
| Serie - |
| Betriebstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Montageart Surface Mount |
| Paket/Koffer 8-PowerTDFN |
| Gerätepaket des Lieferanten PowerDI5060-8 |
| Power-Max 2.6W |
| FET-Typ 2 N-Channel (Dual) |
| FET-Funktion Standard |
| Drain-Source-Spannung (Vdss) 40V |
| Strom – kontinuierlicher Abfluss (Id) bei 25 °C 14.2A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs 8.6mOhm @ 17A, 10V |
| Vgs(th) (Max) @Id 4V @ 250µA |
| Gate-Ladung (Qg) (Max) @ Vgs 41.9nC @ 10V |
| Eingangskapazität (Ciss) (Max) bei Vds 2026pF @ 30V |
DMTH4007SPD-13 Garantien
Haben Sie Fragen zu DMTH4007SPD-13 ?
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated was founded in 1968 in the United States, with its headquarters located in Plano, Texas and Milpitas, California. It is a S&P small cap 600 and Russell 3000 index company, as well as...